הורים ותלמידים ממליצים

 

קורס בשיטת שלהב Child'Space מאפשר לכל אחת/ד לחוות "על בשרו", להבין את "עצם" העניין בעזרת מגע שמורגש עד העצם.

מכיוון שתהליך הלמידה של האדם בחיים בכלל ובקורס בפרט מתבצע בעזרת החושים: רואים הדגמה של שיעור, מבצעים את התנועות משמיעה של הדרכה, מעבירים את השיעור במגע לתנועה פעם באופן פעיל ופעם באופן סביל.

ישנו לימוד פנימי עמוק שרק אחרי הרבה זמן קולטים/מבינים את המשמעות שלו.

לכל מי שרוצה להבין את ההתפתחות האנושית התקינה והאחרת לעומקה ולרוחבה, כולל אפשרות של שיקום הילד/ה שבו.
תודה רבה על המרחב והזמן, על מפגשים שממש משנים חיבורים במוח,

 

(טלי רבינוביץ', קורס מספר 12 בשיטת שלהב)


 "לומר שהצלת אותנו לא תהיה הפרזה. אפשר לחלק את חיינו, ובעיקר את חייה של ערגה, ל"לפני חוה" ול"אחרי חוה". הגענו אלייך בשיאה של תקופה קשה ומתישה - טיפולים בלתי נעימים ובלתי מועילים, פרוגנוזות מדכאות של רופאים מומחים, שצפו שערגה בת הכמעט שנתיים לא תלך לפני גיל ארבע, וגם זאת רק בסיוע של גבס וסד ניתוח. ערגה לא הלכה, לא עמדה ללא תמיכה ויציבתה לא היתה סימטרית. היא גם היתה חסרת בטחון, צמודה לאמה וחששנית מאד ביחס לילדים אחרים, לשינויים ולחידושים, ובייחוד ביחס לטיפולים.

בפגישה הראשונה איתך כבר ראינו את ההבדל: הטיפול, שכלל בשלב זה נגיעות וטפיחות עדינות, נעם לערגה ולא גרם לה שום אי נוחות. למרות נסיונה הקודם עם טיפולים ומטפלים, ערגה לא בכתה והיתה נינוחה וחייכנית. היא נתנה בך מיד אמון מלא כפי שרק ילדים יודעים לתת, ומהר מאד נוכחנו לדעת שבצדק גמור: יומיים בלבד לאחר הטיפול הראשון היא החלה לעמוד באופן סימטרי. עם כל טיפול ראינו התקדמות מדהימה נוספת - עמידה ללא תמידה, טיפוס, צעדים ראשונים! וכל זאת כשערגה משתפת פעולה ברצון ובשמחה עם כל מגע וכל תזוזה שהתבקשה לעשות, מחייכת ומפזמת לעצמה: "איזה כיף, איזה כיף...". למותר לציין את הכיף שלנו בתור הורים לראות אותה מתקדמת ופורחת כל כך.

לאחר ארבע פגישות בלבד, למרבה השמחה וההתרגשות, ערגה החלה ללכת איתנו יד ביד. במקביל גם פיתחה בטחון עצמי, החלה להתקרב לילדים אחרים וביקשה הרבה פחות להינשא על ידיים. היא הרבתה לחייך ולצחוק, בעיקר תוך כדי הליכה וחזרה ללא הרף על המנטרה: "איזה כיף, איזה כיף, הולכת!"

אכן, היה כיף גדול מאד לה ולנו - אבל התברר שהכיף הגדול באמת חיכה מעבר לפינה. יום אחד, כמה ימים לאחר הטיפול החמישי בסדרה, בעוד אנו הולכות יד ביד בדיוטי פרי ומחכות לטיסה חזרה לארץ, ערגה הרפתה לפתע מידי והחלה ללכת באופן עצמאי לגמרי! קריאותיה המאושרות - "הולכת לבד! הולכת לבד! איזה כיף!" - הדהדו ברחבי החנות והזעיקו אליה את אביה הלא מאמין מן הקצה השני של החנות. ביציאה מנתב"ג היא כבר רצה אל סבתה שהמתינה לה באולם החוזרים.

היום, שבועיים בלבד לאחר מכן, ערגה מתרוצצת לה בבטחון ובשמחה, מתקרבת לילדים אחרים ונענית לקשרים שהם מציעים לה בהיסוס אך בחיוך, צוחקת ועליזה ומפעפעת משמחה.

התחלנו את הטיפול כדי לפתור בעיה שנראתה לנו מוטורית גרידא = העיכוב בהליכה - וקיבלנו הרבה יותר מכך. אנו ההורים קיבלנו כלים להתבוננות ולטיפול בבתנו, ואתם גם בטחון מחדש בהורותנו, וערגה קיבלה לא רק את היכולת ללכת, אלא גם שמחת חיים.

היו לנו, וודאי עוד צפויים לנו, הרבה ימים מאושרים עם ערגה. היום שבו החלה ללכת בעצמה הוא ללא ספק שני במידת אושרו רק ליום שבו נולדה.

בתודה ובהוקרה,

יעלה, דני וערגה ליבליך

 


"דבר טוב קרה לי השנה 

הגעתי לקורס לליווי התפתחותי בשיטת חווה שלהב בעקבות נכדתי שזה עתה נולדה. 

חפצתי גם בהכשרה מקצועית שתאפשר לי לפתח תחום חדש , לאחר עיסוק רב שנים כמנהלת בי"ס ויועצת ומנחה בתחום החינוך. 

הגעתי ל child'space לאחר כשבעברי הכשרה בקורס להוראה וטיפול בשיטת פלדנקרייז וצ'י קונג טיפולי. 

מצאתי בקורס לליווי התפתחותי שיטת הכשרה, המזמנת ללומדים התנסויות מגוונות, מלימודים תיאורטיים מאירי עיניים על שלבי ההתפתחות של התינוק דרך צפייה בחווה שלהב, המדגימה טיפול בתינוקות בשלבי התפתחות שונים ובאופן מופלא מתרחש השינוי לנגד עיננו. אימון על בובות ופרקטיקה מעת לעת, מאפשרים התנסויות חשובות, גם בהתייחסות לקשר הכל כך עדין בין האם לתינוק. בשעורי DME  , שבמהלכם הרמנו ראש , התיישבנו , זחלנו, נעמדנו וביכולת מופלאה התחלנו ללכת...איזו הרגשה נפלאה  ומאתגרת להיזכר כמבוגרים בהתפתחות התנועה שלנו מינקות ולחוות זאת שוב. ולא די בכך- העבודה בזוגות מאפשרת להתנסות בטיפול הן כמטפל והן כמטופל. 

בנוסף לכל אלו ניתנת, על ידי הצוות כולו, תשומת לב אישית לכל לומד וליווי צמוד בסטז' –עבודה עם תינוקות במעונות, שמתנסים בה במהלך שנת הלימודים. 

הנאה צרופה אני מפיקה מהלימודים בקורס. האופן שבו אני מתבוננת בנכדתי, בהתפתחות התנועה שלה – קשובה מאד לשלב, שבו נמצאת בהתפתחות ומעודדת אותה לתנועה מורכבת יותר ועשירה יותר בכל שלב מעשירה מאד את הקשר ומשמחת את המשפחה כולה. את כל אלו אני מביאה איתי לעבודה עם התינוקות במעון בתחושה של יכולת".

 

(נילי וידן, מנהלת בי"ס ויועצת ומנחה בתחום החינוך)

 


 

 

"קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב ­ Child'Space ­ הוא אחת המתנות הנפלאות, המשמחות והמעשירות שזכיתי לקבל בחיי.

חוה שלהב פיתחה שיטה שהיא עולם מופלא, קסום ועשיר של תנועה, צמיחה, תקשורת ודיבור אמיתי ועמוק עם מערכות הגוף והנפש של היא התינוק. לימוד השיטה שכלל ושיפר אצלי גם תחומים אחרים בהם אני עוסק: הוראה וטיפולים בשיטת פלדנקרייז, טיפולים בשיטת אילן ולמעשה כמעט כל דבר שאני עושה בחיים מרגיש כאילו השתפר והשתכלל.

חוה מורה רגישה ומעצימה, ויש בה נתינה אינסופית. אשה מעוררת השראה ולדעתי אחת המורות הגדולות ביותר שאפשר ללמוד מהן כיום בעולם ­ והיא נמצאת כאן אצלינו בישראל הקטנה. הלימוד אצלה הוא חוויה שאי אפשר להסביר במילים וצריך פשוט לחוות.

אני ממליץ מכל הלב לבוא, להתנסות ולהשתתף בקורס הנפלא הזה גם בתור מתנה לעצמכם, ואולי זה יישמע קצת פלצני אבל בעיניי מדובר גם בכלי להפצה של אהבה, חמלה וריפוי החוצה לסביבה ולעולם כולו".

 (צח זמרוני, ­ קורס מספר 13 בשיטת שלהב, מדריך פלדנקרייז, מדריך פילאטיס ומטפל בשיטת אילן לב)

 


ממליצים על שיטת שלהב


ממליצים על שיטת שלהב


 צרו עימנו קשר